+38 093-920-01-33
+38 099-063-74-12
seniuk.lp@gmail.com

Як заварювати Іван - Чай??? Іван Чай. · 24.11.2016 20:07

«Як правильно заварювати «Іван-Чай»»???


Мене також зацікавило це питання. Я сам п’ю «Іван-чай» понад 6 років і не задавався цим питанням: - чи правильно, його заварюю Я?
Пошуки в інтернеті, не дали ні яких результатів. На різних сайтах дають різні «правильні» рецепти заварювання. Тоді я звернувся до знайомих травників, але теж нічого конкретного не дізнався. Вони займаються лікувальними травами і «Іван-чай» використовують, як лікувальну траву – висушене зелене листя, без ферментації.
Проаналізувавши все, я дійшов висновку, що насправді, так званого «правильного» заварювання «Іван-чаю», не існує. Тому, що кожна людина індивідуальна і має свої смакові уподобання.
На мій погляд, це найоптимальніше заварювання, яке підійде майже всім.
Для заварювання Вам знадобиться:
1 – "Іван-чай" – одна чайна ложка (2 г);
2 – вода – 400 мл. – 90°C;
3 – керамічний заварник.
400 мл. води доводимо до кипіння, знімаємо з вогню воду і заливаємо 100 мл окропу у порожній заварник. Решту води, на вогонь не ставим. Воду у заварнику витримуємо до 30 сек і зливаємо її у раковину. Тоді в заварник засипаємо одну чайну ложку (2 г) "Іван-чаю" і заливаємо водою 300 мл, температура, якої за цей час встигла понизитися на 5-10°C. Та даємо настоюватись від 3 до 10 хв. Потім розливаємо по чашках і насолоджуємось.
ВАЖЛИВО: не пийте чай гарячим, тому що він швидко забиває смакові рецептори, Ви не відчуєте смаку й аромату Іван – чаю. Оптимальна температура для вживання 50 - 60°C.
Вище приведений рецепт заварювання не є правилом, а всього лише загальна основа, з якої Ви зможете проекспериментувати та підібрати для себе температуру, воду, заварку (чай) та час заварювання самі.
"Іван-чай" можна заварювати 2 - 3 рази, при цьому смак чаю стає менш насичений, але користь більша. Ханерол – це активна протипухлинна речовина, яка присутня в Іван-чаю, вивільняється лише з 3 до 5 заварювання. Ви можете заварювати Іван-чай два рази, а потім досипати у заварник свіжого чаю, так Ваш чай буде смачний і корисний.